fbpx

Kumanovë, rikthehen protestat e nxënësve për mospagesën e transportit

Prindërit e nxënësve të gjimnazit “Sami Frashëri” nga Kumanova, paralajmërojnë protesta duke filluar nga dita e hënë.

Arsyeja, zhgënjimi nga Ministria e Arsimit dhe Komuna e Kumanovës të cilët i kishin premtuar zgjidhjen e problemit me pagesën e transportit, për nxënësit e fshatrave të Komunës së Likovës të cilët ndjekin procesin edukativo-arsimorë në gjimnazin e Kumanovës.

Nga Këshilli i Prindërve, thonë se protestat do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit, transmeton Alsat M.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close