fbpx

Kroacia do ta kushtëzojë Serbinë për në BE

Kroacia përparimin e Serbisë në bisedat me Bashkimin Evropian do ta kushtëzojë me aktakuzat e reja, ka deklaruar ministri i Drejtësisë, Orsat Mileniq, dhe ka theksuar se negativisht e ka pranuar lëshimin e liderit të Partisë Radikale Serbe nga paraburgimi i Hagës, transmeton koha.net

Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviq, ka deklaruar se është dekurajues fakti që Gjykata e Hagës nuk ka qenë në gjendje ta përfundojë procedurën kundër Vojisllav Sheshelit, kurse kryeministri kroat Zoran Milanoviq ka thënë se absolutisht është vepër penale çdo gjë që e ka deklaruar lideri i radikalëve gjatë viteve të nëntëdhjeta.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close