fbpx

Juve shet një yll për yllin e madh Shaqiri

Juventusi e ka nxjerrur në shitje një lojtar për të blerë Xherdan Shaqirin. Sipas mediave italiane, Juventusi e ka nxjerrur në shitje Sebastian Giovincon për të bërë buxhetin për blerjen e Shaqës,

Fiorentina thuhet se është skuadra më serioz për Giovincon dhe se 8 milion euro janë të mjaftueshmë për të.

Shaqiri do të jetë opsioni i parë për Juventusin në janar. Bayern po kërkon 23 milion euro për kosovari, por që Juventusi do të përpiqet për të ulur këtë shifër dhe se marrëveshja duket shumë e mundshme.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close