fbpx

Të premten sërish protesta në Tetovë

Të premten me fillim në orën 13.00 në Sheshin Iliria në Tetovë do të mbahet sërish marshi protestues “Ajër për Tetovën”.

Organizatore e protestës është shoqata joqeveritare EcoGuerilla. Protesta do të fillojë nga sheshi Ilirida ndërsa pritet të përfundojë të përfundojë tek rrethi i marketit VERO.

“EJA edhe TI .. protesto për të mbrojtur shëndetin tënd!”, thuhet në ftesën e Eco Guerilla.

LEXO MË SHUMË:

Tetova kërkon ajër! (VIDEO-FOTO)
Ajri kancerogjen i Tetovës i shndërruar në përditshmëri

Popovska: Jugohrom nuk na ndërmend të investojë në pajisjet ekologjike
Tetova në aksion kundër helmit të Jugohromit (FOTO)
Protesta kundër ndotjes së ajrit, çka duhet të dinë qytetarët?

Të premten Tetova proteston
Shëndeti nuk toleron shtyrje afati, situatë alarmante në Tetovë!
Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor tallet me qytetarët
EcoGuerilla: Qeveritarë, helmoni 340 mijë banorë për 1 mijë të punësuar!
A do t’ua shkurtojë jetën banorëve të saj, Qeveria e Maqedonisë?
Izairi premton: Nëse pas gjashtë muajve nuk ka ndryshim, do mbyllet Jugohromi
(VIDEO) Para zyrës së Abdilaqim Ademit mbahet protesta kundër ndotjes
(FOTO-VIDEO) Tetovarët bllokuan rrugën, kundër ndotjes!
Këshilli protestues letër minsitrit Abdylaqim Ademi
(FOTO-VIDEO) Tetovë, u protestua kundër ndotjes së ajrit! 
Protestojnë Banorët e Hekuranës, Makstil dhe Jugohrom të mbyllen
Tetovarët në aksion, ri-aktivizohen protestat për ajrin e ndotur
Niveli i ndotjes së ajrit rritet, Tetova tre herë më e ndotur se Shkupi

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close