fbpx

Pirja e kanabisit zvogëlon trurin

Shkencëtarët e universitetit të Teksasit kanë zbuluar se droga zvogëlon strukturat kryesore në tru.

Konsumuesit e rregullt të kanabisit janë të predispozuar të kenë një dëmtim të qelizave gri, të cilat grumbullojnë informacione dhe i përpunojnë ato.

Këto rezultate dolën në skanerin e bërë nga disa konsumues të kësaj droge. Kjo do të thotë që aftësia për të kuptuar bie tek këta persona sepse truri i tyre nuk reagon normalisht.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close