fbpx

Ribery lavdëron Guardiolën

Franck Ribery ia ka parë hairin Pep Guardiolas. Ylli i Bayern Munichut e pranon se është përmirësuar si lojtarët që nga koha kur strategu spanjoll ka marrë drejtimin e skuadrës bavareze.

“Unë kam përëaruar si lojtarë falë Pep. Unë mund të përdorem në pozicione të ndryshme. Unë vazhdimisht ndryshojnë pozicionet me shokët e ekipit gjatë ndeshjes, në mënyrë që kundërshtari të hutohet”, ka deklaruar francezi për ueb faqen zyrtare të Bundesligës.

“Unë kam një ndjenjë që gjithmonë jam duke marrë më të mirë dhe ne e kuptojmë njëri-tjetrin më mirë si lojtarë. Kjo është ajo që trajneri dëshiron të shohë prej nesh”, ka theksuar ish anëtari i Galatasarayt dhe Marseilles.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close