fbpx

Microsoft prezanton me 11 nëntor smartfonin e ri

Microsoft pritet te prezantoje Lumia me date 11 nentor. Duke përdorur hashtag #MoreLumia, ngacmuesi i kompanisë konfirmon se një smartphone të ri është në rrugë dhe ai do të shfaqet më 11 nëntor.

Sic e shihni edhe nga fotot, ky smartfon perputhet me Lumia RM-1090, i cili sapo kaloi ne autoritetin e certifikikimit Kinez TENAA katër ditë më parë. Paisja vjen me një ekran 5 ” qHD dhe slote per SIM te dyfishtë. Nuk ka mbështetje LTE, por duke gjykuar nga telefonat e fundit të Microsoft-it nuk mund të jetë një version me SIM të vetem 4G.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close