fbpx

Fituesit e çmimeve MTV EMAs 2014

One Direction dhe 5 Seconds of Summer ishin triumfuesit e mbrëmjes gala të MTV EMAs 2014.

Ceremonia u mbajt për herë të parë në Glasgow të Skocisë e prezantuar nga Nicki Minaj.

Mbrëmja e së dielës ka dhuruar surpriza të shumta edhe për artistë të tjerë pjesëmarrës.

Ja lista e plotë e artistëve që fituan çmime:

Kënga më e mirë

Ariana Grande ft. Iggy Azalea,  “Problem”

Kënga Pop më e mirë

One Direction

Femra më e mirë

Ariana Grande

Mashkulli më i mirë

Justin Bieber

Artistët e rinj më të mirë

5 Seconds of Summer

Video më e mirë

Katy Perry ft. Juicy J, “Dark Horse”

Rock-u më i mirë

Linkin Park

Alternativa më e mirë

Thirty Second to Mars

Hip Hop-i më i mirë

Nicki Minaj

Elektronika më e mirë

Calvin Harris

Kënga më e mirë me një mesazh

Beyonce. “Pretty Hurts”

Grupi me më shumë fansa

One Direction

Look-u më i mirë

Katy Perry

Paraqitja më e mirë skenike

Enrique Iglesisas

Shfaqja më e mirë

Bibi Zhou

Ikona globale

Ozzy Osbourne

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close