fbpx

Skandal-Vuçiç heq kufjen kur Rama flet për Kosovën

Kryeministri serb ka hequr kufjen nga veshi dhe ka bërë një nënqeshje ironike kur Edi Rama ka folur për Kosovën. Në momentin që Rama tha se Kosova e pavarur është një realitet i pakthyeshëm, Vuçiç ka hequr kufjen e përkthimit në mënyrë demonstrative.

Të dërguarit e lapsi.al në konferencën e shtypit të dy kryeministrave, thanë se Vuçiç i ka bërë shenjë protokollit se Rama po flet më gjatë seç duhet. Gati si një provokim, Vuçiç pas kësaj ka refuzuar ta dëgjojë fjalimin e kryeministrit shqiptar. Ai nuk e ka vendosur më kufjen e dëgjimit,

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close