fbpx

MPB: Zjarri në ndërtesën e qeverisë është shkaktuar nga kabllot elektrik

Zjarri që shpërtheu sot rreth orës 9.00 në zyrën e jashtme të krahut të tretë të objektit qeveritarë, ka qenë pasojë e një kabllo elektrike që ka ndezur izolimin.

Ministria e Punëve të Brendshme, pak orë pas zjarrit në Qeveri, ka njoftuar opinionin se shkak për këtë incident janë punimet ndërtimore që po kryhen jashtë godinës. 

10702085_597163950388002_4183863655351034936_n (Custom)

MPB thotë se zjarri ka rënë gjatë vendosjes së hidroizolimit në kullën me numër 4. 

Punonjësit e ndërtimit kanë disa muaj që po punojnë në vendosjen e një fasade të re, në stil barok, të godinës së Qeverisë. 

Komandanti i njësisë së zjarrfikësve të Shkupit, Bllagoja Mankovski, tha se zjarri ka shkaktuar dëme të vogla dhe nuk është lejuar që të përhapet në zyrat tjera.

10393884_597164360387961_6256324213281585153_n (Custom)

“Kemi intervenuar me gjashtë vetura dhe 15 zjarrfikës. Zjarri është shuar dhe tani policia hulumton shkaqet e zjarrit”,thaMenkovski.

Të punësuarit në qeveri thonë se është ndierë një erë jo e mirë dhe më pas janë aktivizuar alarmet e zjarrit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close