fbpx

Denoncohen pesë persona që strehuan emigrantë

Prokuroria publike ka ngritur padi penale kundër 5 personave shtetas të Maqedonisë që kanë strehuar emigrantë. Sipas prokurorisë, bëhet fjalë për dy persona nga fshati Vaksincë dhe një nga fshati Llojan i Kumanovës, një nga Velesi dhe i pesti nga Studeniçani.

Njëkohësisht janë zbuluar 31 emigrantë ilegal prej të cilëve 18 nga Afganistani, 11 nga Siria dhe dy nga Banglladeshi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close