fbpx

Familja Xhaka jep 5 mijë euro për fëmijët jetimë

Pas thirrjes para disa dite për të ndihmuar pesë fëmijët jetim të Llaushës së Podujevës, të cilët kanë humbur të dy prindërit dhe jetojnë në kushte të rënda financiare, yjet e futbollit shqiptarë, Granit dhe Taulant Xhaka, kanë bërë hapat e parë.

Të dy këta, kanë ndarë pesë mijë euro për këta pesë fëmijë, ndërsa këtë donacion sot e ka dhuruar në Llaushë, babai i tyre, Ragipi. Lajmi konfirmohet nga Imami i një xhamie në Podujevë nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’. Familja Xhaka, shquhet për atdhe dashurinë, dhe gjithmonë kanë qenë të gatshme për të ndihmuar nevojtarët në Kosovë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close