fbpx

Van Persie mbetet i Unitedit

Robin van Persie ka kontratë me Manchester Unitedin deri në verën e vitit 2016. Por, drejtuesit e ekipit nga Old Trafford pritet t’i nisin bisedimet me holandezin gjatë janarit, raporton Goal.com.

Thuhet se paga prej 319.000 eurove në javë e ish anëtarit të Arsenalit do të mbetet e paprekur deri në vitin 2016, por kjo do të ulet në 127.000 euro në javë gjatë dy viteve të fundit të kontratës.

“E vërteta është që unë jam shumë i lumtur këtu në këtë klub. Kam nënshkruar për katër vjet dhe unë do të jem i kënaqur për të qëndruar edhe më gjatë, përtej dy viteve të ardhshme që më kanë mbetur në kontratë”, kishte deklaruar më herët holandezi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close