fbpx

Ky Chelsea nuk ndalet (Video)

Jose Mourinho ka vazhduar me formë të mirë këtë edicion në Premierligën angleze.

Chelsea i tij triumfoi në derbin e kësaj të shtunë kundër Liverpoolit, 1:0.

Gary Cahill (14’) dhe Diego Costa (67’) shënuan golat e fitores për londinezët, teksa golin e vetëm të The Reds e realizoi Emre Can (9’).

Me këtë fitore, Chelsea tani ka 29 pikë në pozitën e parë në renditje, teksa Liverpooli mbetet në kuotën e 14 pikëve në pozitën e shtatë.


Liverpool 1 – 0 Chelsea # Emre Can by mouhib-boukhchim

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close