fbpx

Mustafi grumbullohet me gjermanët

Mbrojtësi i Valencisë, gostivarasi Shkodran Mustafi, është ftuar nga përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low, për dy sfidat e radhës ndërkombëtare në futboll.

Kampioni i botës, Gjermania, me 14 nëntor (në orën 20.45) pret Gjibraltarin, e vlershme për eliminatoret e Euro 2016 dhe me 18 nëntor luan miqësore në udhëtim me Spanjën.

Ja lista e Gjermanisë:

Portierë: Neuer (Bayern), Weidenfeller (Dortmund), Zieler (Hannover)

Mbrojtës: Boateng (Bayern), Durm (Dortmund), Ginter (Dortmund), Hector (Koln), Howedes (Schalke), Mustafi (Valencia), Rudiger (Stuttgart), Rudy (Hoffenheim);

Mesfushorë: Karim Bellarabi (Leverkusen), Bender (Leverkusen), Khedira (Real Madrid), Kramer (Monchengladbach), Kroos (Real Madrid), Muller (Bayern), Reus (Dortmund), Podolski (Arsenal), Schurrle (Chelsea), Gotze (Bayern)

Sulmues: Kruse (Monchengladbach) dhe Volland (Hoffenheim).

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close