fbpx

Bayerni e mban me ‘zor’ Shaqirin

Mesfushori shqiptar i Bayernit, Xherdan Shaqiri thotë se është i detyruar ta pranojë faktin se Bayern Munichu nuk do ta shesë dhe se do të përpiqet të japë maksimumin në fushë.

“Kam kontratë deri në vitin 2016 dhe klubi më ka thënë se nuk do të shkoj askund, prandaj më duhet ta pranoj”.

“Derisa jam këtu, do të jap maksimumin”, ka theksuar Shaqiri për Sport1.

Mesfushori shqiptar u kërkua nga Liverpooli, Juventusi dhe Roma, gjatë afatit veror, mirëpo bavarezët refuzuan që ta shesin./ Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close