fbpx

Vëllazërimi se bëri “hesap” Makedonijën

Vëllazërimi i Kërçovës e ka mundur me rezultat të thellë 3:0 ekipin “Makedonija Gj.P. në fushën e këtyre të fundit. Me këtë ndeshje është mbyllur xhiroja e nëntë e Ligës së Dytë.  

Golat për ekipin e trajnerit Nexhat Shabani i shënuan, përforcimi i fundit nga Napredoku, Kushtrim Ballazhi, Florian Kadriu dhe Vlorian Ismaili.

Pas kësaj fitore, Vëllazrimi sërish ngjitet në vendin e dytë, tani me 17 pikë dhe tetë më pak se lideri i tabelës, Shkupi. /Portalb/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close