fbpx

Demaçi: Jahjaga duhet të shkojë në Serbi

Presidentja Atifete Jahjaga ka marrë një ftesë për të shkuar në Beograd më datë 1 nëntor për të marrë pjesë në forumin e Komisionit Trilateral.

Jahjaga ende nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen.

Demaçi mendon se Jahjaga duhet të shkojë në Beograd dhe se atje duhet të kërkojë që të zbatohet nga pala serbe Marrëveshja e Brukselit dhe te tregoje se Kosova është një shtet më vete që kërkon fqinjësi të mirë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close