fbpx

Mot me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët me shi të përkohshëm lokal dhe bubullima të rralla, posaçërisht në orët e pasditës. Reshje më të rrëmbyeshme priten në pjesët juglindore.

Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare juglindore, ndërsa temperatura do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë Celsius..

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri 20 gradë.

Nga e mërkura pason periudhë me mot stabil, të thatë dhe më të ngrohtë.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close