fbpx

Cuculi: Ademi do ta rrit cilësinë e futbollit (FOTO)

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll, sot ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet eliminatore për “EURO 2016”. Në stërvitjen e parë, prezent ishte edhe mesfushori tetovar Arian Ademi anëtar i Dinamo Zagrebit, i cili në dy ndeshjet e kaluara mungoi shkaku i lëndimit. Në kombëtare janë kthyer Muarem Muarem dhe Nikolla Gligorov.
Për herë të parë në ekipin reprezentacionit të Maqedonisë erdhi edhe mesfushori shqiptar Arian Ademi që luan tek Dinamo Zagrebi, i cili është prononcuar për media duke thënë se ndjehet mirë që Maqedonia është interesuar për shërbimet e tija dhe se do të tentojë të jep maksimumin.

Besart Abdurahimi Boshko Gjurovski dhe Arian Ademi
Besart Abdurahimi Boshko Gjurovski dhe Arian Ademi

 

“Do të mundohem që ta arsyetojë besimin që kanë treguar kryesia e FFM-së që të jem pjesë e reprezentacionit të Maqedonisë”, ka thënë Ademi i cili direkt nga aeroporti kishte udhëtuar për stërvitjen e parë me bashkëlojatërt e tij.
Për ndeshjen me Luksemburgun për “Portalb” është shprehur edhe mbrojtësi Ardian Cuculi, i cili tha se do të tentojnë që të dalin pozitiv në ndeshjen me Luksemburgun e më pas do të tentojnë të bëjnë më shumë edhe ndaj Ukrainës.

Agim Ibraimi dhe Argjend Ibraimi
Agim Ibraimi dhe Argjend Ibraimi

Cululi me fjalë miradije ka folur edhe për ardhjen e Ademit në Maqedoni, duke thënë se do të jetë një ndihmë e madhe për reprezentacionin. “Vet fakti se ai është kapiten i Dinamo Zagrebit, tregon se Maqedonia ka fituar shumë me ardhjen e Arianit. Për kualitetet e tija nuk kemi se çka flasim pasi që tani edhe seleksionuesi kroat i kishte bërë thirrje për tu kthyer, pra me ardhjen e Arian Ademi, kemi rritur kualitetin dhe kemi cilësi të lartë dhe presim lojë më dinamike”, ka thënë Cuculi.

Ardian Cuculi, Agim Ibraimi dhe Muhamed Demiri
Ardian Cuculi, Agim Ibraimi dhe Muhamed Demiri

Ndeshjen e parë përfaqësuesja e Maqedonisë, do ta luaj në Shkup më 9 tetor me Luksemburgun, ndërsa tre ditë më vonë në udhëtim luan me kombëtaren e 24 në renditjen e FIFA-së, Ukrainën.

Për ndeshjen me Luksemburgun dhe Ukrainën seleksionuesi Boshkovski dhe ndihmësi i tij Argjend Beqiri kanë ftuar këta futbollistë shqiptarë: Ardian Cuculi (Partizani Tirana, Shqipëri), Arian Ademi (Dinamo Zagreb, Kroaci), Muhamed Demiri (St. Galen, Zvicër), Muarem Muarem (Qarabah, Azerbejxhan), Agim Ibraimi (Maribor, Slloveni), Besart Abdurahimi (Lokeren, Belgjika). / Portalb /

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close