fbpx

Kombëtarja Kuqezi, nis përgatitjet për Danimarkën

Në një ambient të izoluar totalisht, Kombëtarja Shqiptare e futbollit ka zbritur në seancën e parë stërvitore në vigjilje të sfidës ndaj Danimarkës e vlefshme për eliminatoret e Euro 2016.

Trajneri italian i kuqezinjve, Gianni de Biasi ka pasur të tërë grupin në dispozicion, duke përjashtuar të dëmtuarin Odiese Roshi. Mesfushori i FSV Frankfurt ka qëndruar në Gjermani për t’u rikuperuar nga dëmtimi nën urdhrat e mjekut të skuadrës dhe në varësi të lajmeve që do të vijnë do të vendoset nga stafi i përfaqësueses sonë nëse do të grumbullohet apo jo për ndeshjen me Serbinë.

Në vendgrumbullimin e Kombëtares Shqiptare binte në sy qetësia e madhe, një kërkesë e trajnerit De Biasi për të izoluar skuadrën, gjë që pasqyrohej në vetminë që kishte ekipi në ambientet e kompleksit tropikal.

Seanca e parë stërvitore ka qenë më shumë shkrydhëse dhe në një terren perfekt edhe pse moti ka qenë i lagësht dhe me shi në këtë premierë të kuqezinjve në javën anti Danimarkë.

Lajme të ngjashme

Back to top button