fbpx

“Spiun”, 15 vite burg për Marjan Efremov, 3 për Vane Cvetanovin

Ish-agjenti i Agjencisë së Zbulimit Marjan Efremov ka marrë 15 vite burg, ish-gjenerali në MPB Goran Stojkov me 9 vite burgim, ish-drejtori i Agjencisë për Pastrim Parash Vane Cvetanov me 3 vite burgim dhe ish-shefi i Kabinetit të kryeparlamentarit Trajko Veljanovski, me 1.5 vite burgim.

Ata u shpallën fajtor për veprat penale “spiunazh”, “shoqërim kriminal” dhe “shantazh”. Pjesa më e madhe e gjykimit u zhvillua me dyer të mbyllura

Lajme të ngjashme

Back to top button