fbpx

Sot, vazhdojnë kërkimet nënujore për Malaysia Arlines

Kërkimet nënujore për aeroplanin e Malaysia Arlines 370 do të vazhdojnë të hënën në Oqeanin Indian, pas më shumë se gjashtë muaj të humbjes së avionit.

The GO Phoneix, e para prej tri anijeve do të kërkojnë për një vjet për rrënojat larg bregdetit perëndimorë të Australisë raporton Associated Press.

Ekipet do të përdorin hidrosolator, video kamera dhe sensor për karburant të avionit dhe do të “gërryejnë” shtratin e detit për Boeing 777, i cili është zhdukur për arsye të pa njohura më 8 mars derisa ishte duke fluturuar nga Kuala Lumpur për në Pekin, me 239 njerëz në të.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close