fbpx

Ronaldo dhe Benzema e mundën Bilbaon

Real Madridi arriti të shënojë fitore të lehtë në përballje me Athletic Bilbaon.

Mbretërit triumfuan 5:0 për ta vazhduar formën e tyre të mirë të ndeshjeve të fundit.

Cristiano Ronaldo e Karim Benzema ishin autorët e golave të këtij triumfit të Realit.

Portugezi realizoi ‘hat trick’ (3’, 55’ dhe 88’), teksa francezi pati dygolësh (41’ dhe 69’).

Me këtë fitore, Reali ka tubuar 15 pikë në pozitën e katërt në La Liga, katër më pak se Barcelona që kryeson.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close