fbpx

Fitojnë Shkëndija dhe Renova

Ekipi i Shkëndijës me trajnerin Ardian Koznikun ka vazhduar serinë e fitoreve, kësaj radhe duke e mundur Bregallnicën në Shtip me rezultat 3:1. Serinë e golave e filloi Hristijan Kirovski në minutën e ’31 dhe ’67, ndërsa një gol ishte vepër e kroatit Vruçina. Golin e nderit për vendasit e shënoi Goran Zdravkov në minutën e ‘78.

Gjithashtu edhe Renova arriti të shënoj fitore bindëse 0:4 ndaj ekipit të Teteksit. Golashënues ishin Emran Ramadani në minutë 1’dhe 62’, Mojsov 49’ dhe Gafuri 90’.

Rezultatet e xhiros së 10-të:

Teteksi – Renova 0:4

Bregallnica – Shkëndija 1:3

Metalurgu – Rabotniçki 1:2

H. Turnova- Sileksi 0:1

Vardari – Pelisteri 1:0

Tabela: Vardari 24, Shkëndija 18, Metalurgu 17, Sileksi 16, Rabotniçki 16, Pelisteri 15, H.Turnova 13, Renova 12, Bregallnica 5, Teteksi 2 pikë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close