fbpx

Shqiptari nga Durrësi kap një peshk 53 kg

Një 65-vjeçar durrsak ka kapur një peshk te madh të llojit “Kerr”, me peshë rreth 53 kg.

Peshku i rrallë nga madhësia, është afërsisht rreth moshës 40-vjeçare dhe me gjatësi 1metër e 55 centimetra.

Kerri i rrallë është kapur rreth 2 milje larg bregdetit të Porto Romanos, në rreth 11 thellësi detare.

Peshku është kapur nga Thoma Berberi, raporton gazeta Dita.

Lajme të ngjashme

Back to top button