fbpx

Mbyllet përfundimisht “xhamia” në lagjen Dardania (Foto)

Objekti ku për vite të tëra ka qenë e improvizuar për xhami, është mbyllur përfundimisht nga Policia.

Ky objekt i cili është në lagjen “Dardania”, në kryeqytet, ka qenë jashtë juridiksionit të Bashkësisë Islame të Kosovës, ku në aksionin e para pak kohe nga Policia me ç’rast janë arrestuar dhjetëra të dyshuar për nxitje ekstremizmit.

Dyshohet se nga ky vend janë bërë thirrje dhe është bërë organizimi për të shkruar në Siri. /Express/

3_3190

Lajme të ngjashme

Back to top button