fbpx

Gruaja e ambasadorit amerikan, Meri Xho Volers përgatit Ajvar

Gruaja e ambasadorit amerikan në Maqedoni, Meri Xho Volers, duket e pasionuar pas bërjes së ajvarit tradicional. Ajo për herë të katërt përgatitë Ajvar që do ta marr me vete në SHBA.

Siç shkruan telegraf, asaj i ka ndihmuar Veronik Geret e shoqja e ambasadorit britanik dhe shoqja e saj më e re nga Irlanda Ketrin Braun. Gjithë përgatitja e ajvarit është bërë nën mbikëqyrjen e kuzhinieres kryesore në rezidencën e ambasadorit të SHBA-së, Liljana Sokollovska.

Familja e ambasadorit Volers këtë vit ka përgatitur 30 kilogram Ajvar për shkak se së shpejti do të largohen për në SHBA.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close