fbpx

Paraqitje e shkëlqyer e Bayernit

Bayern Munich  theu Hannoverin me rezultatine  thellë 4-0 në Allianz Arena, në javën e shtatë të Bundesligës. Golat për ekipin e Pep Guardiolas i realizuan: Robert Leëandoëski (6 dhe 39) dhe Arjen Robben (13 dhe 79). Xherdan Shaqiri ka qenë titullar në këtë ndeshje, dhe ka asistuar te goli i dytë i sulmuesit polak. Kosovari në mintën e 60-të ia ka liruar vendin Claudio Pizarros. Borussia Dortmund po vazhdon të humbasë. Ekipi i Jurgen Kloppit është mundur nga Hamburgu me rezultatin 0-1.

Rezultatet

Bayer Leverkusen 2 – 2 Paderborn
Bayern Munich 4 – 0 Hannover 96
Borussia Dortmund 0 – 1 Hamburger SV
Hoffenheim 2 – 1 Schalke 04
Werder Bremen 1 – 1 Freiburg

Lajme të ngjashme

Back to top button