fbpx

New York: Mesazhe paqeje për Kurban Bajram

Kurban Bajrami po festohet edhe nga Komuniteti Shqiptar ne SHBA, ku mijera bashkatdhetarë moren pjese ne ceremonite e faljes se Kurban Bajramit,neper qendrat islamike shqiptaro – amerikane nga ku u be thirrje per paqe, dashuri, solidaritet, harmoni e mireqenje.

Ne qendren islamike shqiptare te Kuinsit, imami i kesaj qendre Edin Gjoni, perpos mesazhit urues per paqe, mireqenje, solidaritet dhe dashuri terhoqi verejtjen ne dukurite e shemtuara radikale dhe barbare dhe lufta vellavrasese, qellimi i te cilave eshte tjetersimi i islamit tradicional, islamit te vertete.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close