fbpx

Zaev uron besimtarët mysliman për Kurban Bajramin

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në emrin e tij dhe në emër të partisë uroi gjithë besimtarët mysliman për festën e  Kurban Bajramit.

“Ndjenjat që i bartë kjo festë le të jenë rrugë e vërtetë në drejtim të respektimit të ndërsjellë, mirësisë, mirëkuptimit dhe ndihmës. Vetëm së bashku dhe me përpjekje të përbashkëta ne mund të kontribuojnë për përparimin e Republikës së Maqedonisë, të bashkuar në vlerat ku të gjithë qytetarët respektojnë njëri-tjetrin dhe ndihmojnë për të ndërtuar një shoqëri të përbashkët dhe të begatë” thotë në urimin e tij Zaev.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close