fbpx

Messi në moshën 16 vjeçare ishte afër kalimit në Arsenal

Tanimë njeriu i rekordeve, Leo Messi dikur ishte afër kalimit te skuadra angleze e Arsenalit.

Derisa ishte 16 vjeçar për të kishte shfaqur interesim Arsene Wenger, por në fund marrëveshjet dështuan.

Kjo ndodhi gjatë vitit 2003 dhe Wenger kërkoi transferimin e Messit, Pique dhe Fabregas, por në fund arriti ta sjellë vetëm mesfushorin spanjoll.

Qysh nga ajo kohë Messi ka thyer shumë rekorde personale dhe ka fituar 13 tituj me Barcelonën.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close