fbpx

Welbeck do të bëhet legjendë e Arsenalit

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey beson se Danny Welbeck mund të bëhet legjendë e Arsenalit pas tripletës së jashtëzakonshme ndaj Galatasaray, të mëkurën. ”Welbeck ka gjithçka për t’u bërë legjendë e Arsenalit. Ai ka ritmin, forcën dhe finishin”.

”Ai shënoi një gol në stilin e Thierry Henry. Ai kishte një performancë të shkëlqyer në natën e mërkurë. Ishte i pari hat-trick i karrierës së tij dhe se do të jetë e rëndësishme për të. Ai mund të shënojë edhe më shumë gola”, tha Ramsey.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close