fbpx

Interi i fortë në Liga Evropë

Skuadra italiane Inter shënoi fitore në kuadër të xhiros së dytë në Liga Evropë Grupi F, duke e mposhtur në “Meazza” skuadrën Qarabag me rezultat 2-0, dhe me këto tri pikë mbetet lider me bilanc të 100%. Neroaxurët merituan më shumë se kaq për shkak se luajtën shumë më mirë, por mjaftuan dy golat e realizuar nga mbrojtësi Danilo D’Ambrosio dhe sulmuesi Mauro Icardi. Te Qarabag luajtën Shqiptarët, Muarem, Teli dhe Agolli.

Lajme të ngjashme

Back to top button