fbpx

Profesionet që lakmojnë meshkujt

Profesionet që i dhurojnë meshkujve famë, para dhe pushtet, por që veniten sa hap e mbyll sytë me kalimin e të tridhjetave.
Kur kemi qenë fëmijë bënim një listë të gjatë me profesionet që donim të zgjidhnim: dikush donte të bëhej astronaut, një tjetër këngëtar apo mjek. Por duket se jo gjithmonë arrijmë të marrin atë që duam, jo për faj të mungesës së talentit, por edhe për arsye konkurrence mes dy sekseve për të kapur majat e profesioneve më të lakmuara.

8. Degustues
Ana pozitive është se ju jeni gjithmonë i ngopur dhe ndoshta asnjëherë i dehur, pasi gjithmonë e dini me saktësi se çfarë dhe sa alkool përmban një pije. Kjo është një punë që kërkon shumë durim dhe kushtet e punës nuk janë favorizuese, pasi duhet të punojnë në vende me lagështi, me të paktën 80 orë punë.

7. Menaxher
Popullariteti është i padiskutueshëm. Do të takoni njerëz të famshëm dhe do të qëndroni në radhën e parë në çdo koncert, por imagjinoni 50 mijë fansa të etur për famë dhe lavdi, do të jenë gjithmonë duke shpresuar që një ditë të takojnë benianimin e tyre.

6. Puna në TV
Shumica janë pjesë e trupave televizive, sepse u pëlqen puna në grup, një drekë pas pune, pra një profesion që ka vërtet shumë gjëra interesante, edhe pse shumë prej tyre mund të ngjajnë krejt të përsëritura.

5. Sportist profesionist
Siguroni miliona para fitime, por edhe një reputacion heroi. Por fama e një sportisti profesionist skadon shumë herët: pasi të keni mbushur të tridhjetat, do të jeni jashtë loje.

4. Fotograf mode
Femrat më të bukura që janë qarkullim vijnë në studion tuaj, për t’u dorëzuar (shpesh zhveshur) para aparatit fotografik. Mos harroni, si çdo profesion me probleme, këtu ju duhet të duroni sjelljet tekanjoze të manekineve, kërkesat e tepruara të fashion editorit apo të duroni kritikat e kolegëve.

3. Pronar bari
Orë pas ore, ditë pa dite duke pirë me miqtë e tu më të mirë. Kjo është padyshim një zbavitje që vazhdon, përveçse duhet të evitoni shpesh sherret që ndodhin mes klientëve, pa harruar faktin se 60 për qind e lokaleve që hapen, dështojnë në krye të tre viteve.

2. Aktor porno
Eh çfarë profesioni: ke marrëdhënie seksuale me vajza të bukura aq shpesh sa të gjithë ju kanë zili, por sigurisht që nuk është aq e lehtë sa duket. Shpesh ata ndihen të lodhur dhe pak a në siklet, pasi u duhet që shumicën e kohës të punojnë në grup dhe kjo nuk është aspak intime.

1. Zhigolo
Djemtë Go-Go, janë të paguar sepse ata i dinë vlerat këtij profesion i, i cili vendoset në krye të listës, si profesioni më i pëlqyer nga të gjithë meshkujt. E sigurisht që është i tillë, pasi si çdo profesion që paguhet, pagesa këtu është më e lartë e gërshetuar me pak lodhje dhe kënaqësi. /Telegrafi

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close