fbpx

Thaçi inkurajon presidenten Jahjaga që të gjejë zgjidhje

Kryeministri në largim Hashim Thaçi pas takimit të mbajtur me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga ka folur rreth temës së bisedimeve. Ai ka thënë se ka inkurajuar presidenten që të gjejë një zgjidhje për situatën politike.

Poashtu i ka ftuar partitë e tjera që të kontribuojnë në këtë aspekt.”Inkurajoj presidenten që të gjejë një zgjidhje për krizën politike. Poashtu vlerësoj se qasja e Bllokut është e gabuar dhe se ata duhet të ulen dhe të kontribuojnë në gjetjen e një zgjidhje”, ka thënë Thaçi./Zeri/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close