fbpx

Problemi i kësaj bote..

“Problemi është se në këtë botë, e mira dhe e keqja kanë ndryshuar pozicionet. E keqja adhurohet ndërsa e mira shkelet.”

Samuel Langhorne Clemens (30 nëntor 1835 – 21 prill 1910), i njohur me emrin e tij Mark Twain, ishte një autor dhe humorist amerikan. Ai është më i njohur për romanin e tij “Aventurat e Tom Sawyer”.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close