fbpx

Del në shitje telefoni Lumia 830

Telefoni inteligjent Lumia 830 ka dalë në treg këtë javë dhe kushton 330 dollarë. Ky telefon shitet vetëm në disa dyqane të caktuara.

Lumia 830 u prezantua në panairin IFA 2014 që u zhvillua në Berlin. Ai përmban kamera PureView 10 megapikselë me optikët Zeiss dhe regjistruesit Rich. Telefoni ka trup prej metali dhe ekran 5 inç ClearBlack, ngjashëm me telefonin Lumia 930, vetëm se rezolucioni është 720 pikselë.

Procesori gjithashtu është Snapdragon 400 me katër bërthama Cortex-A7 me shpejtësi 1.2GHz, kartën grafike Adreno 305 dhe 1GB RAM. Ai operon me sistemin Windows Phone 8 dhe softuerin e fundit Lumia Denim. Lumia 830 ka 16GB hapësirë të brendshme, ofron mbështetje për kartën microSD, si dhe ofron edhe 15GB hapësirë në OneDrive./Tribuna/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close