fbpx

Buffon lavdëron Pogban

Gianluigi Buffon, portieri i Juventusit, ka thurur lavde për mesfushorin francez, Paul Pogba. Reprezentuesi i Italisë beson se ish anëtari i Manchester Unitedit mund të bëhet njëri ndër tre lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave në Francë.

“Paul është një top talent, në qoftë se ai e mban këtë ritëm dhe dëshirën për të shijuar futbollin e tij, ai mund të bëhet një nga tre lojtarët më të mirë francez të të gjitha kohërave”, ka thënë kapiteni Juventusit.

Lajme të ngjashme

Back to top button