fbpx

Khedira cak i Chelseat dhe Arsenalit

E ardhmja e Sami Khediras vazhdon të mbetet e paqartë. Ai ka kontratë me Real Madridin deri në fund të sezonit, derisa negociatat për vazhdimin e kontratën kanë ngecur qe sa kohë.

Nëse nuk arrinë marrëveshje deri në janar, kur hapet mini afati kalimtar, mesfushori i Gjermanisë mund të zgjedh klubin e ri, derisa gjatë verës t’i bashkohet si transferim i lirë.

Kurse, sipas tabloidit britanik, Daily Star, gjigantët nga Premierliga, Arsenal dhe Chelsea, kanë shfaqur interesim për transferimin e Sami Khediras.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close