fbpx

Mot me diell dhe vranësira

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell, ndërsa pasdite me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Në orët e mëngjesit në disa lugina është e mundur paraqitje e mjegullës. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura do të lëvizë nga 19 deri në 28 gradë celsius.

Në Shkup mot i ngjashm, paradite me diell, ndërsa pasdite me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura do të arrijë deri në 26 gradë celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close