fbpx

Mposhtet Barcelona, PSG mundet edhe pa Ibrën (Video)

Skuadra franceze, Paris Saint Germain, ka arritur të shënojë një fitore të madhe në përballje me Barcelonën.

Përkundër mungesës së yllit kryesor, Zlatan Ibrahimoviq, francezët triumfuan 3:2 kundër kataluanasve, në një ndeshje tejet të bukur për sy.

David Luiz (10’), Marco Verratti (26’) e Blaise Matuidi (54’) shënuan golat e këtij triumfit të vendasve, teksa Lionel Messi (12’) e Neymar (56’) shënuan për mysafirët.

Takimi tjetër i Grupit F ndërmjet APOEL Nicosia dhe Ajax ka përfunduar me rezultat 1-1.

Lajme të ngjashme

Back to top button