fbpx

Përleshje e armatosur mes rusëve dhe ukrainasve, vdesin 50 rebelë rusë

Nga përleshjet mes ushtrisë së Ukrainës dhe rebelëve rusë në lindje të vendit, gjatë 24 orëve të fundit, kanë mbetur të vrarë 50 rebelë rusë.

Raportohet se rebelët janë vrarë në afërsi të aeroportit të Donjeckut.

Në këtë përplasje të armatosur janë përdorur edhe tanke dhe artileri të tjera të rënda, shkruan mesazhi.

Ndërsa, pasoja në njerëz ka patur edhe në rradhët e ushtrisë ukrainase, ku janë vrarë 7 dhe janë plagosur 27 ushtarë. /albeu

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close