fbpx

LSDM: Nuk kthehemi në Parlament, Veljanovski nuk duhet të presë tetorin

LSDM ka hedhur poshtë pohimet ne mediat pro qeveritare se edhe përkundër asaj se nuk do të ketë qeveri teknike, deputetët do të kthehen në Parlament.

LSDM, thotë se kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanovski, nuk duhet të presë 8 tetorin, por mund të bëjë verifikimin e mandateve kur të dojë.

“Dorëheqjet e deputetëve të opozitës janë te kryeministri Gruevski dhe te Veljanovski dhe nuk duhet të paraqiten në mediat pro qeveritare për ta gënjyer opinionin me qëllim që qeveria t’i ik përgjegjësisë për atmosferën jo demokratike pas zgjedhjeve kriminale”, Thuhet në komunikatën e LSDM.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close