fbpx

Shkupjani me qeleshe në haxh

Në mesin e shumë fotografive që postojnë haxhilerët që kanë shkuar sivjet në Mekë dhe Medine, bie në sy ajo ku janë dy persona nga Shkupi -njëri i veshur me veshje “ihram” që barten zakonisht gjatë kohës së haxhit, dhe një tjetër i veshur me veshje kombëtare, respektivisht qeleshe, shkruan “lajmpress.com”.

“Kush tha se s’ka shqiptar në Medine !?”, shkruan nën foton e publikuar në “facebook” të dy haxhilerëve të rinj nga Shkupi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close