fbpx

Ziadin Sela ironizon me Ali Ahmetin

Pas lëvdatave të Ali Ahmetit për 100 ditshin e qeverisjes ka ironizuar kryetari i komunës së Strugës Ziadin Sela. Ai në Facebook ka shkruar se performancat e Ahmetit janë për kryetar të OKB-së.

”Rasmunsen, Newland, Merkel pershendesin popullin shqiptar ne Maqedoni, i bejne apel te hapin syte mire ke votojne. Poashtu z.Nimic pershendet z.Ali Ahmeti duke i rikujtuar se ka fol per identitetin dhe gjuhen sllavomaqedonase dhe jo per dinjitetin e z.Ahmeti qe sic duket nuk e ka.

Eshte me se evidente qe ky njeri ka veshtiresi. Performancat e z.Ahmeti jane per kryetar ne OKB dhe jo ne egzekutivin e RM-se. Krizat globale dhe rajonale, situata ne Ukraine dhe ne Lindjen e Mesme, do te kishin epilog tjeter, nqs z.Ahmeti do te ishte ne krye te kesaj organizate.

Urime, urime, urime foli AliAhmeti…” ka shkruar kryetari i Strugës Ziadin Sela

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close