fbpx

Edhe një i ri shqiptar vritet në Siri

Një i ri kosovar nga komuna e Gjilanit është vrarë në luftën e Sirisë. Bëhet fjalë për një 17 vjeçar nga fshati Uglar. Vrasja e të riut është konfirmuar për Rajonipress edhe nga burimet policore, shkruan Lajmi.net

Mësohet se Melosi ishte në një shkollë në Turqi derisa prej atje kishte shkuar në luftë pa dijeninë e familjes.
Lajmin e ka konfirmuar edhe prindi i viktimës Selami Kosumi.

“Po është e vërtetë se djali im është vrarë në Siri para një jave. Djali ka shkuar pa dijeninë time dhe ka qenë në shkollë në Turqi. Ka qenë nxënës i zoti dhe nuk ka pasur asnjë katërshe” tha Selamiu.

Selamiu tha se nga sot ka hapur edhe të pame në Gjilan.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close