fbpx

Kurban Bajrami ditë jo pune për besimtarët myslimanë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale kumtoi se 4 tetor 2014 (e shtunë), dita e parë e festës së Kurban Bajramit, është ditë jo pune për besimtarët myslimanë në Republikën e Maqedonisë.

Vendimi është në pajtim me Ligjin për festa të RM-së.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close