fbpx

Rooney kërkon falje

Kapiteni i Manchester Unitede, Wayne Rooney, ka kërkuar falje për kartonin e kuq që mori në ndeshjen që skuadra nga Old Traford e mposhti West Ham.
Rooney në minutën e 60’ u ndëshkua me të kuq nga gjyqtari, pas një ndërhyrje në Downing.
“ Ndoshta ishte një vendim i drejtë. Unë pash lojtarin e West Ham duke u nisur në kundër – sulm, dhe unë u përpoqa të prishi atë aksion”, deklaroi Rooney.
“Unë nuk e kisha për qëllim atë goditje, unë vetëm u përpoqa ta rrëzoja atë, në një faull të drejt, por ai bëri një hap më shumë, dhe pastaj goditja ime nuk shkoi si mendova unë. Unë iu kam kërkuar falje bashkëlojtarëve për kartonin”, përfundoi Rooney.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close