fbpx

Zubizarreta lavdëron Messin dhe Neymar

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, ka thurur lavde për dyshen e sulmit te skuadra e tij, Lionel Messi e Neymar.

Zubizarreta deklaroi se të dy lojtarët janë të jashtëzakonshëm dhe dhurojnë futboll të bukur për sy.

“Ata janë të jashtëzakonshëm”, u shpreh Zubizarreta. “Ata bëjnë më shumë se futboll të mirë dhe kjo është e mirë për skuadrën”, shtoi tutje drejtori sportiv.

Ky i fundit foli edhe për Luis Suarezin, për të cilin tha se është në rrugë të mirë për t’u integruar plotësisht në skuadër.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close